Microsoft bude pohánět Renault – Nissan

SEATTLE – Microsoft se restartuje svůj tlak prodávat software pro vozy s novou sadou programů a služeb ve snaze držet krok s rivaly jako je Google a Apple, které rozšiřují v automatickém technologií.

„Nejsme dostat do samořiditelným automobilům sami, ale můžeme být důležitým prvkem to tím, že poskytuje platformu,“ řekl business development šéf Microsoftu Peggy Johnson v rozhovoru.

Renault-Nissan aliance podepsali dohodu v září s firmou Microsoft pracovat na automobilovou technologii. Společnosti čtvrtek řekl, že Renault-Nissan bude prvním zákazníkem pro Microsoft Connected platformy vozidel, která poskytuje výrobcům automobilů s řadou služeb postavených na Microsoft Azure cloud.

K dispozici jako náhled později v tomto roce, systém bude shromažďovat senzorů a využití dat a pomoci automobilky vytvářet služby, které používají tuto informaci spolu s produkty společnosti Microsoft, jako je Cortana Office a Skype.

Zatímco Renault-Nissan aliance je prvním zákazníkem na novou platformu Microsoft je softwarová společnost má jiné automobilky se snaží nebo se zaregistroval, aby využila svého softwaru. BMW plánuje dát Cortanu v některých vozů, Toyota používá Azure cloud služeb pro své připojeného vozu podniku, a na počátku tohoto týdne Volvo řekl, že bude klást Skype konference do některých modelů. BMW bude také nabízet modely s Amazon Alexa, který je populární v domácnostech. Alexa budou ve vozech Ford brzy taky.

Během veletrhu CES v Las Vegas, Nissan ukazuje hlasem aktivovaného Cortana digitální asistent Microsoftu používá v autě pro věci, jako je plánování servisní jmenování poté, co vozidlo snímá je nutná údržba. Na čtvrtečním úvodním projevu na veletrhu CES, generální ředitel společnosti Renault-Nissan Carlos Ghosn uvedeny řadu snah společnost dosahuje k posunu směrem k nulovými emisemi a nulovou úmrtí.