Volkswagen dostane pokutu kvůli emisím

Soul – Jihokorejský soud odsoudil jednatele místní jednotky koncernu Volkswagen na jeden rok a šest měsíců ve vězení za falšování dokumentů o emisích a zkouškách hluku úrovni za účelem dosažení certifikace pro vozidla pro import.

Jedná se o nejnovější spad z VW emise-test podvádění skandálu, který loni vyústila ve formě suspenze prodeje v Jižní Koreji, kdysi rychle rostoucím trhu pro německou automobilkou.

„Volkswagen má sám o sobě podkopal svou důvěryhodnost jako globální značku v důsledku tohoto trestného činu, která způsobila vážné sociální a hospodářské škody,“ uvedl Soul Centrální okresní soud v prohlášení pátek, s odkazem na pozastavení.

Příkaz soud dal jen příjmení výkonné, Yun, a řekl, že byl usvědčen z výroby dokumentů, maření práce a porušení zákona k životnímu prostředí.

V srpnu, Ministerstvo životního prostředí jihokorejský pozastavilo prodeje 80 modelů Volkswagen, Audi a Bentley vozidel, a pokutu místní jednotka skupina je 17,8 miliardy wonů (14.910.000 $) za údajné padělání dokladů o emisích nebo testů hlukové zátěže.

Jižní Korea učinila obzvláště tvrdé linie proti automobilkou, podání trestní oznámení na vedení včetně Johannes Thammer, generální ředitel Audi Volkswagen Koreji, útočit na jejich kanceláře a zjemňování Společnosti dalších 37,3 miliardy wonů (31.870.000 $) za klamavé reklamy.

„Audi Volkswagen Korea (AVK) plně spolupracoval s prokuratury a bude se podílet v dobré víře v nadcházejících soudních řízení,“ uvedl jednotka v prohlášení po Yun přesvědčení.

Soul státní zástupci jsou stále vyšetřuje případ.